ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Информируем Вас о том, что сайт обрабатывает персональные данные и использует "cookies".
Мы обязуемся обеспечить конфиденциальность полученных от Вас персональных данных для целей, указанных в настоящей Политике обработки персональных данных, а также безопасность при их обработке в соответствии с требованиями Законодательства Российской Федерации. Для подтверждения Вашего согласия на обработку данных на указанных выше условиях нажмите "Согласен(на)"

5 переваг укладання підкладкового килима на м'якій покрівлі
Навіщо стелити підкладковий килим по всій площі м'якої покрівлі і, чи потрібен він взагалі? У цій статті ми відповімо на ці питання.
Гнучка бітумна черепиця (ГЧ) є дуже популярною серед заміських домовласників. З плюсів м'якої покрівлі відзначимо її естетичний зовнішній вигляд, безшумність під час дощу, можливість монтажу однією людиною, а також простоту укладання на складних і криволінійних поверхнях.

Про те, як правильно укладати гнучку черепицю, написано багато матеріалів, але на будівельних форумах часто сперечаються: навіщо стелити підкладковий килим по всій площі м'якої покрівлі і, чи потрібен він взагалі? У цій статті ми відповімо на ці питання.
Зміст
1
Особливості скатної покрівлі, покритої гнучкою черепицею
Читати
2
Навіщо потрібен підкладковий килим
Читати
3
Вигода укладання підкладкового килима суцільним шаром
Читати
4
Висновки
Читати
Особливості скатної покрівлі, покритої гнучкою черепицею
Гідроізоляція - це найважливіший елемент будь-якої покрівлі. Гідроізоляція захищає підпокрівельну конструкцію - обрешітку, дерев'яні крокви, а у варіанті житлової утепленої мансарди, теплоізоляцію і внутрішнього оздоблення кімнат, від можливого попадання вологи при атмосферних опадах.
1. Гнучка бітумна черепиця
2. Підкладковий килим ANDEREP
3. Дерев'яний настил (ОСП-3, ФСФ)
4. Розріджена лати
5. Дерев'яна кроквяна система


1. Гнучка бітумна черепиця
2. Підкладковий килим ANDEREP
3. Дерев'яний настил (ОСП-3, ФСФ )
4. Розріджена обрешітка
5. Дерев'яна кроквяна система
6. Дерев'яний контрбрус для створення вентканалов
7. Дифузійна мембрана (гідро-ветрозащита)
8. Енергоефективна пароізоляційна фольгована плівка
9. Крокова обрешітка під утеплювач
10. Плити з кам'яної вати
11. Підшивка мансарди


При монтажі гнучкої черепиці, гідроізоляційний матеріал, - підкладковий килим, укладають на суцільну основу - фанеру або листи ОСП. А чи потрібна гідроізоляція під ГЧ при куті нахилу ската даху більше 30 - 45 градусів, тому що м'яка покрівля, що спеклася під впливом високих температур, перетворюється в монолітне\ і водонепроникне покриття?

В інтернеті часто наводяться наступні рекомендації:

  • Якщо скати даху мають кут більше 18 градусів, то підкладковий килим потрібен тільки на розжолобках, гребінях і карнизах, тому що при великому нахилі, вода швидко скачується з покрівлі.
  • Якщо кут ската не перевищує 18 градусів, то підкладковий килим потрібно укладати по всій площі даху, щоб, через застій води, зменшити ризик просочування вологи через стики ГЧ.

На перший погляд, сказане вище, звучить логічно. Тому забудовники роблять для себе висновок, що монтаж підкладкового килима, при куті нахилу скатів більше 18 градусів - це марна трата грошей, а також часу і сил.

Але багато виробників гнучкої черепиці дають розширену гарантію на свій матеріал, тільки за умови використання підкладкового килима по всій площі покрівлі. Наприклад, як це прописано в гарантійних сертифікатах на продукцію ТЕХНОНІКОЛЬ Гнучка черепиця SHINGLAS.
1. Це - перший і, далеко не останній аргумент «За» укладання підкладкового килима по всій площі покрівлі
Навіщо потрібен суцільний підкладковий килим під гнучку черепицю
Дах - це частина захисної конструкції заміського будинку , яка постійно піддається негативному впливу снігу, дощу, вітру, ультрафіолетового випромінювання, а також високих і низьких температур. Тому до фінішного покрівельного покриття - гнучкій черепиці, пред'являються підвищені вимоги по зностойкості, довговічності і водонепроникності. Цим завданням повністю відповідає продукція ТЕХНОНІКОЛЬ Гнучка черепиця SHINGLAS.
Дахи з гнучкою черепицею SHINGLAS
Важливо! Застосування сучасних будівельних матеріалів і технологій дозволяє побудувати заміський будинок з терміном служби покрівлі більше 50 років.
Фактично - м'яка покрівля поєднує в собі і гідроізоляцію, і зовнішній декоративний шар. А тепер уявіть собі різні негативні сценарії розвитку подій, якщо підкладковий килим знаходиться тільки в розжолобку, на гребні і на карнизах, а не розстелений по всій площі покрівлі.
«Якщо укласти на покрівлю підкладковий килим частково, а зведення будинку ведеться ранньою весною, влітку в похмуру погоду, або восени, то гонт гнучкої черепиці, через низькі температур, як слід не склеюється. Візуально, з дахом все добре, але, під недостатньо спечений гонт гнучкої черепиці проникне волога, яка потрапить на фанеру або ОСП. Або їх зірве сильний вітер, або раптово почався ураган, а в останні роки, ці природні явища не рідкість. В результаті: основа під м'яку покрівлю - фанера або ОСП залишаться без гідроізоляційного захисту. Якщо це станеться під час затяжних дощів, то в домі розпочнеться протікання. Це призведе до гниття деревини і псування теплоізоляції. У підсумку, через пару зірваних гонту, вам доведеться ремонтувати весь дах, а також демонтувати внутрішне фінішне оздоблення мансарди, що призведе до великих фінансових втрат ».

Олексій Воробйов
Федеральний технічний фахівець ТЕХНОНІКОЛЬ
Вигода укладання підкладкового килима суцільним шаром
2. Другий плюс суцільного килима під ГЧ - підвищена ремонтопридатність даху
Якщо килим укладений за всією площею, ви, якщо це потрібно, не поспішаючи залізете на дах після того, як припинився вітер і пройшов дощ, і зробите локальний ремонт тільки в тому місці, де зірвані гонт.
3. Вирівнює дрібні нерівності на дерев'яній основі
Третій плюс - суцільний підкладковий килим вирівнює дрібні нерівності на дерев'яній основі перед укладанням гнучкої черепиці.
4. Може слугувати тимчасовою покрівлею
По-четверте, підкладковий килим, в залежності від моделі, може служити тимчасовою покрівлею на термін до півроку.
5. Ви отримуєте подвійну гідроізоляцію
П'ятий аргумент «За» суцільний підкладковий килим - уклавши його під ГЧ по всій поверхні даху, ви отримуєте подвійну гідроізоляцію, що значно підвищує надійність м'якої покрівлі.
Важливо! Будівельна практика показує, що неправильний монтаж гнучкої черепиці це - 80% всіх рекламацій.
Висновки
Надмірна економія при виборі матеріалів для влаштування покрівлі призводить до негативних явищ. На їх усунення доведеться витратити значно більше коштів, ніж на покупку сучасного підкладкового килима під ГЧ.

5 переваг укладання підкладкового килима по всій площі покрівлі під гнучку черепицю:
1
Збільшений термін гарантії на м'яку покрівлю
2
Підвищену ремонтопридатність покрівлі протягом всього терміну експлуатації заміського будинку
3
Рівна основа
4
Тимчасову покрівлю при перервах в будівництві
5
Надійний захист покрівлі від протікання