ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Информируем Вас о том, что сайт обрабатывает персональные данные и использует "cookies".
Мы обязуемся обеспечить конфиденциальность полученных от Вас персональных данных для целей, указанных в настоящей Политике обработки персональных данных, а также безопасность при их обработке в соответствии с требованиями Законодательства Российской Федерации. Для подтверждения Вашего согласия на обработку данных на указанных выше условиях нажмите "Согласен(на)"

ГІД СПОЖИВАЧА
8 ПРИЧИН КУПИТИ ВІНІЛОВІ СОФІТИ
На будівельному ринку і в інтернет-магазинах можна придбати різні матеріали для підшивки звисів покрівлі. Наприклад, купити вінілові софіти або софітні панелі, виготовлені з алюмінію, нержавіючої сталі, міді або сталі покритою полімерним покриттям. Щоб вибрати оптимальний варіант, потрібно знати, чим ці софіти відрізняються один від одного, в чому їх переваги і недоліки. Саме про це ми і розповімо в нашій статті:
Зміст
1. Для чого потрібні софіти (читати)

2. Що буде, якщо неправильно підшити звіси покрівлі (читати)

3. З чого виготовляють софіти (читати)

4. Недоліки металевих софітних панелей (читати)

5. Переваги вінілових софітів (читати)

6. Які бувають види софітів з полівінілхлориду (читати)

7. Основні рекомендації по вибору софітів (читати)

Які завдання вирішує підшивка звисів покрівлі

Дах сучасного котеджу нерідко називають п'ятим фасадом. Крім покрівельного покриття, на загальне сприйняття верхній частині заміського будинку великий вплив надають такі деталі:

• Оформлення димоходів і вентиляційних труб.

Снігозатримувачі.

Водостічна система..

Підшивка звисів покрівлі..

Кожен з цих елементів повинен гармоніювати один з одним і вигідно підкреслювати дизайн будови. Зупинимося докладніше на софітах. За допомогою них підшивають карнизний або фронтонний звис - внутрішню сторону даху, яка виходить за стіну будинку. Для чого вони потрібні? Софіти вирішують три завдання:

1. Забезпечують вентиляцію підпокрівельного простору.

2. Захищають підпокрівельну систему від поривів вітру, попадання снігу і дощу, а також від проникнення птахів і комах.

3. Надають будинку закінчений зовнішній вигляд.
ВАЖЛИВО: софіт знаходиться з зовнішньої частини будинку і весь час піддається негативному впливу вітру, снігу, дощу і УФ-випромінювання.
Це пред'являє до софітів підвищені вимоги по зносостійкості і довговічності. Про це ми розповімо нижче, а зараз зупинимося на моменті, чому треба обов'язково підшивати звіси покрівлі.

Що станеться з дахом, якщо неправильно підшити її звіси

Найкраще розглянути плюси підшивки покрівлі на прикладі утепленій скатної даху житлової мансарди. За будівельним нормативам, підпокрівельний простір необхідно провітрювати. Це потрібно, щоб волога там не застоювалася, а вивітрювалася з потоком повітря через гребінь або вентиляційні елементи, розміщені на покрівлі.

Примітка: Волога в підпокрівельному просторі утворюється при конденсації водяної пари, який прагне вийти зсередини житлових приміщень назовні крізь огороджувальні конструкції. Також волога з'являється з конденсату, що утворюється на внутрішній частині металевої покрівлі.
Якщо знехтувати вентиляцією підпокрівельного простору, то, з часом, там з'явиться цвіль і грибок. Дерев'яні елементи даху - крокви і лати почнуть гнити. Волога залишиться в утеплювачі, він напитає вологу і втратить свої теплоізоляційні властивості.

Крім цього, якщо не поставити софіти, то в підпокрівельний простір може потрапити бруд, пил, листя, вода при косому дощі. Також в вентзазоре буде створюватися надлишковий тиск повітря при сильному вітрі. Через непідшиті звіси покрівлі, в підпокрівельний простір можуть проникнути комахи та птахи.
ВАЖЛИВО: софіти повинні забезпечувати достатню вентиляцію даху через вентзазоре, для чого в них робиться перфорація - невеликі отвори для проходження повітря.

З яких матеріалів виготовляють сучасну підшивку для покрівлі

Будівельний ринок пропонує софіти, зроблені з сучасних матеріалів - полімерів і металу, але, нерідко, для підшивки звисів покрівлі використовують і деревину.
З плюсів дерев'яної підшивки відзначимо, що, в деяких проектах заміських будинків, наприклад, з бруса або деревянногро зрубу, гармонійно виглядатимуть тільки звіси, підшиті дошками. Також на боці дерева - відносна дешевизна. Але, крім плюсів, у підшивки покрівлі дошкою, є суттєві мінуси:
Дерево - це «живий» матеріал, схильний до викривлення, розтріскування і поразки грибком.

• Дерево, навіть забарвлене сучасними ЛФМ (лакофарбових матеріалів), з часом вицвітає. Шанувальникам дерев'яних софітів доведеться раз в 3-5 років підфарбовувати звіси у покрівлі.

• Щоб захистити деревину від біопораженій і комах-шкідників, її доведеться обробити складами-антисептиками, а це, як і фарбування, збільшує вартість підшивки.

• Складно спрогнозувати реальний термін служби дерев'яної підшивки звисів.

• Софіти з металу широко представлені у виробників матеріалів для підшивки звисів покрівлі. Щоб не заплутатися, структурируем їх за видами:

Софіти з міді
. Вони дорого коштують. Термін служби такої підшивки перевищує 100 років. Згодом мідь окислюється. На ній з'являється шар патини, який надає софітам наліт старовини.
ВАЖЛИВО: Мідні софіти зазвичай вибирають для підшивки звисів покрівлі у розкішних особняків. Щоб підшивка виглядала гармонійно, водостічна система заміського будинку також повинна бути виготовлена ​​з міді, а в якості покрівельного покриття покладена натуральна керамічна черепиця, натуральний сланець, мідь або дорогі колекції гнучкою багатошарової черепиці.
Софіти з нержавіючої сталі також, як і мідні, не є бюджетним рішенням. Вони мають тривалий термін служби і стійкі до негативних погодних явищ. Недолік софітів з нержавійки, крім високої ціни, - велика вага, що висуває підвищені вимоги до несучої здатності обрешітки і кріпильних елементів звисів покрівлі.

Алюмінієві софіти і софіти зі сталі, покритої захисно-декоративним покриттям, за ціною, можна виділити в одну групу. Алюміній не піддається корозії і не вицвітає з часом. Сталеві софіти з полімерним покриттям бояться подряпин, які можуть з'явитися під час перевезення і монтажу. Крім цього, при різанні металевих софітів болгаркою з абразивним диском, (що нерідко роблять недосвідчені будівельники) через високу температуру вигорає захисний шар. Полімерне покриття можуть пошкодити летять іскри, що призведе до іржавіння металу. У місці проходження металу кріпильним шурупом також можлива поява вогнища корозії.

Переваги вінілових софітів

Софітні панелі з полівінілхлориду широко представлені на ринку і отримали заслужене визнання у споживачів. Чому підшивка звисів покрівлі цим матеріалом є одним з найпопулярніших і недорогих варіантів? Щоб відповісти на це питання треба поставити себе на місце монтажника і споживача.

На самому початку статті ми говорили, що звіси покрівлі весь час піддаються негативному впливу високих і низьких температур, ультрафіолетового випромінювання, вологи і вітру. Тому софіти повинні витримувати морози взимку і спеку влітку. Їх не повинно вести і коробить. Вони не повинні вбирати воду, пліснявіти, вицвітати згодом і потребуватиме періодичному підфарбовування і оновленні.

З точки зору будівельника, софіти повинні володіти невеликою вагою, так їх зручніше монтувати. Для них повинна випускатися широка номенклатура добірних елементів, що дозволяє підшити покрівлю за принципом конструктора. Для різання софітів повинен підходити будь-який інструмент - від ручної пилки до болгарки.
Тепер подивимося на софіти очима домовласника і сформуємо список його вимог до підшивці звисів покрівлі:

- Гарний зовнішній вигляд, що гармонує з покрівельним покриттям, обробкою стін і водостічної системою.

- Простота догляду.

- Тривалий термін служби.

- Доступна ціна.

Всім перерахованим вище вимогам на 100% відповідають вінілові софіти: Дивіться самі:

1. Вони зроблені з полівінілхлориду з різними добавками. Всі знають, що пластик не гниє, не вбирає воду, на ньому не з'являється цвіль і він не іржавіє, як метал.

2. Якісні вінілові софіти, виготовлені на сучасному обладнанні, тривалий період часу збережуть свій початковий колір.

3. Їх можна експлуатувати в температурному діапазоні від -50 до +50 градусів Цельсія.

4. При довжині 3 м, шириною 34 см і товщиною менше 1 мм, панелі мають невелику вагу, що спрощує монтаж і логістику.

5. Панелі не надають істотного навантаження на конструкцію покрівельної системи і можуть вільно застосовуватися при реконструкції старих будинків.

6. Панелі легко ріжуться звичайним інструментом: ручною пилкою, ножицями по металу, електричним лобзиком, циркулярною пилкою або углошлифовальной машинкою з абразивним диском.

7. Софіти можна мити мийкою високого тиску, що значно спрощує догляд за підшивкою карнизних і торцевих звисів.

8. Термін служби панелей 50 років, а гарантія виробника 30 років.

Поради щодо вибору підшивки для звисів даху

Принцип вибору типу софітів простий - від карнизного звиса до гребіня йде вентиляційний зазор, тому тут застосовуються панелі з повною або частковою перфорацією для вентиляції підпокрівельного простору.
ВАЖЛИВО: Максимальний повітрообмін забезпечать повністю перфоровані панелі.
Там, де не потрібна вентиляція, наприклад, для обробки стелі альтанки або тераси, використовуються панелі без перфорації.
Для монтажу софітів виробники випускають спеціальні профілі:

Н-профіль застосовується для стикування один з одним двох панелей. Профіль цього приховує шви і дозволяє плавно перейти від одного кольору панелі до іншого.
J-профіль - напрямна для з'єднання софіта з стельовим бруском або стартовою планкою.

ВАЖЛИВО: вінілові софіти і профілі випускаються в різних кольорах, наприклад, в білому, коричневому і темно-коричневому кольорі, що дозволяє підібрати підшивку під колір покрівельного покриття і водостічної системи.
Нагадаємо, що софітні панелі, по дизайну і забарвленню, повинні гармоніювати з дахом заміського будинку і водостічної системою. Підшивка звисів з металу буде дисонувати з водосточка з пластика і, навпаки. Ще одна порада - вибирайте софіти і водостічні системи від перевіреного виробника, який дає гарантію на свою продукцію.

Висновки

На завершення статті підведемо підсумки і ще раз перерахуємо переваги софітів з полівінілхлориду:

1. Вони стійкі до негативних атмосферних явищ і низьких температур.

2. Не гниють, не іржавіють і не вицвітають з часом.

3. Не дряпаються, як металеві панелі.

4. Їх нескладно привезти на будмайданчик, розрізати в потрібний розмір і самостійно змонтувати без залучення робітників.

5. Вінілові панелі мають невелику вагу і тривалий термін служби.

6. Вони декоративні і вигідно підкреслюють дизайн заміського будинку.

7. За ними легко доглядати.

8. У них доступна ціна.