ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Информируем Вас о том, что сайт обрабатывает персональные данные и использует "cookies".
Мы обязуемся обеспечить конфиденциальность полученных от Вас персональных данных для целей, указанных в настоящей Политике обработки персональных данных, а также безопасность при их обработке в соответствии с требованиями Законодательства Российской Федерации. Для подтверждения Вашего согласия на обработку данных на указанных выше условиях нажмите "Согласен(на)"

Особливості та переваги бітумно-полімерних підкладкових килимів ANDEREP від ТЕХНОНІКОЛЬ
Сучасний будівельний ринок пропонує масу варіантів підкладкових килимів під гнучку черепицю. Щоб не заплутатися, потрібно знати, де і як застосовувати той чи інший тип підкладкового килима. Саме про це ми розповімо в статті, на прикладі наших бітумних підкладкових килимів.


Зміст
1
Що таке бітумний покрівельний килим
Читати
2
З чого почати вибір бітумного підкладкового килима під ГЧ
Читати
3
Які бувають види підкладкових килимів
Читати
4
Які бувають види бітуму у підкладкових килимів
Читати
5
Як вибрати підкладковий килим під ГЧ в залежності від конструктиву покрівлі
Читати
6
Переваги підкладкових килимів ANDEREP від ТЕХНОНІКОЛЬ
Читати
Що таке бітумний покрівельний килим
У статті «5 переваг укладання підкладкового килима на м'якій покрівлі» ми докладно пояснили, навіщо на м'якій покрівлі потрібен підкладковий килим і, чому його вигідно стелити суцільним шаром. Тепер відповімо, що таке підкладковий килим.

Підкладковий килим — це бітумно-полімерний матеріал у вигляді рулону, який розстеляється на суцільній основі, зробленій з фанери, ОСП або з шпунтованих і обрізних дощок. Він призначений для додаткової гідроізоляції даху з гнучкої черепиці, тому що м'яка покрівля, що зпечена під впливом сонячних променів, перетворюється в монолітний водонепроникний шар.
Підкладковий килим додатково гідроізолюють дах

Залежно від типу підкладкового килима він може бути:
1
Основним, тобто мати основу з склополотна або поліефіру - міцної синтетичної тканини.
2
Безосновним, як новинка від ТЕХНОНІКОЛЬ - лінійка, в яку входить два підкладкових килима, - ANDEREP NEXT FIX (килим механічної фіксації) і ANDEREP NEXT SELF (самоклеящийся килим).
Структура підкладкового килима
Важливо! Підкладковий килим, для надійної гідроізоляції покрівлі, слід розстеляти по всій площі даху при будь-якому куті нахилу скатів.

Перед тим, як купити підкладковий килим, треба розібратися:

 • Чим вони відрізняються один від одного.
 • На яких вузлах покрівлі слід застосовувати той чи інший тип килима.
 • Як підібрати підкладковий килим в залежності від конкретних завдань.

З чого почати вибір бітумного підкладкового килима під ГЧ
Пропонуємо вам скористатися нашим алгоритмом:
1
Визначте місця на даху, де потрібна максимальна ступінь гідроізоляції. Це - ендови і карнизні звіси.
2
Вивчіть технічні характеристики підкладкових килимів.
3
На основі фізико-механічних характеристик підкладкових килимів, виберіть ту продукцію, яка оптимально підійде конструкції даху і регіону будівництва будинку.
Бітумний покрівельний килим повинен володіти:

 • Водонепроникністю.
 • Здатністю до «самолікування» - затягування невеликих порізів і отворів в місцях, де килим прибитий цвяхами до основи.
 • Міцністю.
 • Довговічністю.
 • Еластичністю в місцях можливих зрушень суцільної основи.
 • Стійкістю до негативних погодних явищ - УФ-випромінювання, вологи і вітру.
 • Технологічністю монтажу. Чим простіше укладати килим, тим швидше він буде змонтований на покрівлі, а це - економія часу і коштів.
 • Легкістю - для підйому і розкладки вручну на покрівлі.
 • Нековзною поверхнею, тому що працювати з килимом доводиться на висоті, на схилах даху.

Як зорієнтуватися в різноманітті типів підкладкових килимів під ГЧ? Спростіть свій вибір, використовуючи наші підказки.
«По типу фіксації бітумно-полімерні килими діляться на:

 • самоклеючі — знизу килима нанесена самоклеящаяся бітумно-полімерна суміш, яка закрита захисною плівкою, що видаляється перед монтажем ;
 • килими з механічною фіксацією — прибиваються до основи покрівельними цвяхами;
 • килими, що наплавляються.

За типом основи:
 • килими з основою зі скловолокна або поліефіру;
 • безосновні килими, де в якості основи виступає багатошарова полімерна плівка ».

Олексій Воробйов
Федеральний технічний фахівець ТЕХНОНІКОЛЬ
Кожен килим має свою область застосування. Наприклад, матеріал, що наплавляється, найчастіше застосовують там, де спека і одночасно висока вологість - в Індії, Монголії, Південно-Східної Азії. У цих країнах, замість дерев'яної основи, основу під гнучку черепицю роблять з монолітного бетону, або укладають на металевий каркас негорючі матеріали - цементно-стружкові плити (ЦСП), азбестоцементні листи (АЦЛ). На цю основу наплавляють підкладковий килим, наприклад, ANDEREP FLAME, а в килим, в свою чергу, вплавляют гнучку черепицю, тому що в такий тип основи не забивають цвяхи, а для кріплення гонту (ГЧ) заборонено використовувати саморізи.
Важливо! Оптимальна температура повітря для роботи з підкладковими килимами механічної фіксації до 0 градусів Цельсія і, до + 10 градусів, якщо використовуються самоклеючі килими.
Які бувають види бітумів у підкладкових килимів
Також зверніть увагу на тип бітуму, що використовується при виробництві підкладкового килима.
««Є кілька типів бітуму:

 • Звичайний, з теплостійкістю 40-50 градусів Цельсія.
 • Килими на основі окисленого бітум, з теплостійкістю близько 90 градусів Цельсія. Такі килими, при низьких температурах, стають дуже жорсткими, тому що окислений бітум НЕ гнеться при температурах нижче 0 градусів, що негативно впливає на зручність укладання і монтажу підкладкового матеріалу.
 • СБС-модифікований бітум (т.зв. стирол-бутадієн-стирол). Цей матеріал, через використання модифікаторів, володіє високою еластичністю і зберігає гнучкість навіть при негативних температурах. Матеріал набув широкого поширення в країнах з холодною зимою.
 • АПП-модифікований бітум — (модифікатор атактический поліпропілен). Цей матеріал має високу теплостійкість, близько 130 градусів Цельсія, але меншою, в порівнянні з СБС-модифікованим бітумом, здатність зберігати гнучкість при низьких температурах. Область застосування цих підкладкових килимів, наприклад, як у наплавляємого ANDEREP FLAME, - країни і області з жарким кліматом, де покрівельне покриття розігрівається до великих значень і не має при цьому «поплисти».

Олексій Воробйов
Федеральний технічний фахівець ТЕХНОНІКОЛЬ
Як вибрати підкладковий килим під ГЧ в залежності від конструкції покрівлі
Вище ми вже писали, що максимальний ступінь гідроізолюючої здатності підкладкового килима потрібно в т.зв. «проблемних місцях» - в розжолобках і карнизах покрівлі. Тобто там, де можливі протікання або застій води.
«У розжолобках і на карнизах застосовуйте бітумні самоклеючі підкладкові килими, що володіють підвищеною міцністю і здатністю до розтягування. Це - килими з основою з поліефіру, наприклад, ANDEREP ULTRA, або недавно з'явилася новинка на ринку підкладкових килимів - міцний безосновний бітумно-полімерний самоклеящийся підкладковий килим ANDEREP NEXT SELF».

Олексій Воробйов
Федеральний технічний фахівець ТЕХНОНІКОЛЬ
Зони монтажу на даху будинку
«Поліефірна основа має здатність до значного подовження і хорошими характеристиками на розрив. Порівняйте: у підкладкових килимів ANDEREP GL, ANDEREP GL PLUS і ANDEREP GL LIGHT, з основою зі скловолокна, відносне подовження в подовжньому і поперечному напрямках 4% (± 2). А відносне подовження в подовжньому і поперечному напрямках у підкладкового килима з основою з поліестеру - ANDEREP ULTRA - 30% (± 10). Це мінімізує ймовірність утворення розривів і пошкоджень підкладкового матеріалу при зрушення підстави».

Олексій Воробйов
Федеральний технічний фахівець ТЕХНОНІКОЛЬ
Важливо! Не можна застосовувати матеріали на основі скловолокна в зонах розжолобків і карнизних звисів, тому що вони не володіють достатньою еластичністю, для компенсації можливих зрушень основи.
Оптимальним рішенням для покриття решти площі покрівлі є килими з основою з поліестеру або безосновні бітумно-полімерні килими, як лінійка ANDEREP NEXT. Дані типи килимів вигідніщі за фізико-механічними характеристиками, ніж килими на основі скловолокна.
Важливо! Бітумно-полімерні підкладкові килими, в яких в якості верхнього шару, мають нековзне покриття з дрібнозернистого піску, нетканого поліпропілену або багатошарової полімерної плівки для зручного і безпечного пересування по покрівлі під час монтажу.
Висновки

Підкладкові килими мають свою область застосування. Вибір оптимально підібраного матеріалу, відповідно до рекомендацій виробника, - гарантія тривалої і безпроблемної експлуатації м'якої покрівлі.
Переваги підкладкових килимів ANDEREP від ТЕХНОНІКОЛЬ
На завершення статті ми розповімо, які ще є переваги у підкладкових килимів ANDEREP від ТЕХНОНІКОЛЬ

 • Ви не встигаєте за будівельний сезон укласти гнучку черепицю на дах? Купіть підкладковий килим, який одночасно виконує функцію тимчасової покрівлі на термін до півроку. Це - ANDEREP PROF, ANDEREP PROF PLUS, ANDEREP ULTRA, ANDEREP GL PLUS і ANDEREP GL LIGHT.

 • Хочете прискорити будівництво покрівлі та зменшити витрати? Використовуйте підкладкові килими з поздовжніми монтажними смугами, завдяки яким, при влаштуванні поздовжніх нахлестов, на них не потрібно наносити бітумну мастику.

«Існують різні типи монтажних смуг - від найпростіших - бітумних термоактивних, що вимагають теплового впливу для утворення герметичного перехлесту, як у килима ANDEREP GL, до сучасних клейових безбітумних монтажних смуг, які не потребують ніякого термічного впливу для надійного склеювання. Такі смуги є у килимів ANDEREP GL PLUS і ANDEREP PROF PLUS ».

Олексій Воробйов
Федеральний технічний фахівець ТЕХНОНІКОЛЬ
Монтажні смуги підкладкових килимів
Ви самостійно укладаєте гнучку черепицю? Спростіть собі завдання з розкрою та монтажу килима - виберіть моделі зі спеціальною розміткою, що нанесена на лицьову частину. Це - килими ANDEREP PROF, ANDEREP PROF PLUS, ANDEREP GL PLUS і ANDEREP GL LIGHT, а також новинки 2020 року - підкладкові килими ANDEREP серії NEXT.
Монтажна розмітка на підкладкових килимах
Ви монтовуєте м'яку покрівлю «в одні руки» і хочете заощадити на послугах з доставки? Тоді виберіть підкладковий килим ANDEREP PROF, у якого кількість матеріалу в рулоні становить 40 кв. м, при вазі килима всього 16 кг.
Бітумно-полімерний покрівельний килим ANDEREP PROF