ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Информируем Вас о том, что сайт обрабатывает персональные данные и использует "cookies".
Мы обязуемся обеспечить конфиденциальность полученных от Вас персональных данных для целей, указанных в настоящей Политике обработки персональных данных, а также безопасность при их обработке в соответствии с требованиями Законодательства Российской Федерации. Для подтверждения Вашего согласия на обработку данных на указанных выше условиях нажмите "Согласен(на)"

Технології та нормативи на одному даху: оформлення примикань до стіни і димоходу при монтажі гнучкої черепиці
Монтаж гнучкої черепиці - процес технологічний і зрозумілий, що вимагає від будівельників лише дотримання інструкцій і діючих нормативів. Дрібниць тут бути не може - концентрації вимагають навіть деталі, включаючи примикання до стін і димоходів. Як правильно виконати вузли примикань, врахувати вимоги ДБН та надовго забути про ремонти, розповімо в даній статті.
Гнучка черепиця - це справжня окраса будь-якого будинку. Яскрава і стильна, такий дах, безумовно, виділяється в ряду стандартних сусідів. Однак краса - хоч і важлива, але не основна функція покрівлі. В першу чергу гідроізоляційне покриття захищає будинок від атмосферного впливу: дощу, снігу, граду, вітру і сонця. З цієї причини покрівля обов'язково повинна бути абсолютно герметичною і міцною. Але як бути зі складними вузлами - місцями проходу труби через покрівлю, примиканнями до вертикальної поверхні? Все це зони підвищеного навантаження, і монтувати їх треба з дотриманням правил і нормативних вимог, в іншому випадку вони ризикують перетворитися в ворота для води, вітру і бруду.
Буква закону
У сфері малої будівництва до недавнього часу найчастіше було прийнято спиратися лише на власний досвід, а звернення до нормативів вважалося чи не моветоном.

Але саме інструкції і ДБНУ можуть стати міцним фундаментом довговічності будь-якої конструкції. Влаштування буквально кожної конструкції докладно описується в численних нормативних документах. Так при наявності в будинку пічного опалення або твердопаливних котлів димоходи в обов'язковому порядку слід забезпечити іскроуловлювачів і закрити спеціальною металевою сіткою. При цьому розмір осередків сітки також матиме значення - він не повинен бути більше 5x5 мм. Сітка з малими ячеками також має свої мінуси: вона буде занадто швидко засмічуватися сажею.

Також ДБН встановлює вимоги до мінімального відстані між стінками труби і кроквяної конструкцією. Це значення безпосередньо залежить від матеріалу, з якого виготовлений димохід.

Максимальна відстань в 250 мм між покрівельної конструкцією і трубою передбачено для керамічних димоходів без зовнішньої теплоізоляції. Труби, виконані з жароміцних матеріалів, можуть розташовуватися на відстані 130 мм до кроквяної системи.

В обов'язковому порядку простір, що утворився між трубою і покрівельним покриттям закривається негорючим матеріалом і герметично гідроізолюється.
Навіщо примиканям герметичність?
До влаштування покрівельного примикання навколо димаря необхідно підійти з абсолютною відповідальністю. Навіть незначні порушення в даному вузлі призводять до серйозних наслідків. Помилки в монтажі тягнуть ризик утворення протікання, а це означає, що волога потрапить в підпокрівельний простір, досягнувши утеплювача, позбавить його теплозберігаючих функцій. Додатково до цього намоклий утеплювач стане осередком появи цвілі і грибка - а це вже пряма загроза всій кроквяній системі.

Крім того, залишені зазори стають місцем скупчення води, яка при мінусовій температурі, збільшуючись в обсязі, перетворюється на лід, роблячи тим самим дані зазори ще ширше.

Ціна помилки може бути занадто висока, тому так важливо в процесі влаштування покрівельних примикань дотримуватися рекомендацій до найдрібніших деталей.
Монтаж примикань до димоходів від А до Я
Традиційно процес починається з підготовки. Димохід при необхідності потрібно вирівняти за допомогою спеціальних штукатурних складів. Коли поверхня висохне, можна приступати до робіт.
Для монтажу якісного примикання знадобиться спеціальний ендовний килим ТЕХНОНІКОЛЬ, праймер, бітумна мастика ТЕХНОНІКОЛЬ Фіксер.

Вертикальна поверхня димоходу обробляється бітумним праймером, а по його периметру монтується жолобник. Обробка грунтовкою поліпшить адгезію гідроізоляції до стіни.

Поки праймер сохне, необхідно підготувати викрійку з ендовного килима. Розмір викрійки підбирається таким чином, щоб 20 см укладалися на рядову черепицю, а 30 см заходили на вертикальну поверхню.
Вся внутрішня поверхня готової викрійки обробляється бітумною мастикою ТЕХНОНІКОЛЬ Фіксер.
Монтаж починається з лицьового боку, а потім вже фіксуються полотна справа і зліва з нахлестом на лицьову сторону. На останньому етапі проводиться монтаж з тильного боку труби.
По периметру труби у верхній частині примикання необхідно проштробити отвір, в яке потім встановлюється металевий фартух.
Зону установки фартуха потрібно ретельно герметизувати за допомогою покрівельного герметика.
Поверх змонтованого ендовного килима зліва, справа і з тильної сторони труби необхідно укласти рядову черепицю, яку потрібно підрізати, відступивши від труби 8 см. Таким чином, вийде жолоб шириною 8 см, по ньому під час опадів вода зможе безперешкодно покинути покрівлю.
Складний на перший погляд покрівельний вузол монтується в кілька етапів, а дотримання простих рекомендацій продовжує довговічність покрівлі.