ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Информируем Вас о том, что сайт обрабатывает персональные данные и использует "cookies".
Мы обязуемся обеспечить конфиденциальность полученных от Вас персональных данных для целей, указанных в настоящей Политике обработки персональных данных, а также безопасность при их обработке в соответствии с требованиями Законодательства Российской Федерации. Для подтверждения Вашего согласия на обработку данных на указанных выше условиях нажмите "Согласен(на)"

Монтаж фасадної плитки ТЕХНОНІКОЛЬ HAUBERK на будинках з СІП-панелей
Швидко, якісно, доступно - мабуть, саме так виглядає шорт-лист бажань того, хто задумався про зведення власного будинку. Технологія будівництва з СІП-панелей цілком справляється з кожною з цих вимог за однієї умови: чіткому дотриманні інструкцій. Розберемося, як перетворити фасад котеджу з СІП-панелей за допомогою сучасного облицювального матеріалу - фасадної плитки ТЕХНОНІКОЛЬ HAUBERK.
Технологія будівництва з СІП-панелей дозволяє в короткі терміни побудувати будинок, який при цьому буде відрізнятися досить високими енергозберігаючими властивостями. Панелі, виготовлені в заводських умовах, технологічні у монтажі, оскільки вирішують відразу кілька найважливіших завдань - будівництво каркаса і утеплення. Стандартна СІП-панель являє собою сердечник з утеплювача, найчастіше екструдованого пінополістиролу, облицьованого з обох сторін плитами ОСП.

Очевидно, що поверхня ОСП, особливо з зовнішнього боку, потребує якісного захисту. Захистити фасад будинку з СІП-панелей від агресивного впливу зовнішнього середовища, одночасно з цим надати йому чудовий естетичний вигляд можна за допомогою ТЕХНОНІКОЛЬ HAUBERK. Матеріал на основі скловолокна та поліпшеного бітуму покритий посипкою з натурального базальту. Малюнок плитки нагадує цегляну чи кам'яну кладку, а багата палітра, глибокі кольори дозволяють реалізувати найрізноманітніші дизайнерські задумки.
Монтаж матеріалу на будинках з СІП-панелей має ряд особливостей. В першу чергу мова йде про дотримання кількох умов:
1) Усередині приміщення в обов'язковому порядку повинна працювати припливно-витяжна вентиляція, яка зможе забезпечити безперервний повітрообмін, а значить, видалити зайву вологу з приміщення. Робиться це двома способами: за допомогою точкових аероелемент, що влаштовані крізь СІП-панель в кожному приміщенні, або за допомогою аероклапанов в вікнах. Для тих, хто замислюється про енергоефективність, має сенс подбати про створення системи рекуперації повітря.

2) Герметизація стиків між панелями по всій площі будинку за допомогою спеціального пароізоляційного скотча. Всі шви на вертикальній і горизонтальній поверхнях проклеюються скотчем шириною 15-20 см.

3) Ізоляція віконних і дверних отворів за допомогою пароізоляційних стрічок, які по краях в обов'язковому порядку повинні з'єднуватися з пароізоляційним скотчем.

Вищеописані заходи дозволять створити всередині будинку мікроклімат, комфортний для проживання і експлуатації будинку з СІП. Орієнтирами в даному випадку служать наступні показники:

1. температура 20 ° С;

2. відносна вологість 55%;

3. обмін свіжого повітря на квадратний метр житлової площі становить три кубометра в годину.

Монтаж фасадної плитки ТЕХНОНІКОЛЬ HAUBERK досить простий і може проводитися двома способами. Перший передбачає кріплення матеріалу безпосередньо до СІП-панелі. В цьому випадку необхідно заздалегідь подбати про наявність пароізоляційної мембрани. Важливо пам'ятати, що вибір даного методу скорочує термін гарантії на матеріал до 10 років.

Другий спосіб є кращим і більш надійним, він передбачає монтаж по системі вентильованого фасаду і включає всього три етапи.
Влаштування контробрешетування
Контробрешітка створює вентильований простір між СІП-панеллю і фасадом. Для її влаштуавання знадобляться бруски товщиною не менше 25 мм, які кріпляться до панелі з кроком 30 см. В якості кріплень для контробрешетування рекомендується використовувати оцинковані саморізи, крок кріплення яких становить 30-40 см.
Знизу і зверху від віконних отворів важливо зробити бічні пропили вертикальних напрямляючих. Це необхідно для забезпечення вільної циркуляції повітря усередині фасадної системи.
Монтаж дерев'яної основи
Фасадна плитка ТЕХНОНІКОЛЬ HAUBERK монтується тільки на суцільну дерев'яну основу. Вона повинна бути рівною, сухою і жорсткою. Найкраще для цієї мети використовувати плити ОСП-3, вологостійку фанеру ФСФ.

Плити ОСП-3 кріпляться до обрешітки з розбіжкою швів і зазорами близько 3-4 мм для компенсації можливого температурного розширення.

Вікна та двері - зони підвищеного навантаження, тому на даних ділянках потрібно заздалегідь підготувати випили г-подібної форми, щоб виключити можливе розтріскування матеріалу.

Монтаж фасадної плитки ТЕХНОНІКОЛЬ HAUBERK
Після того як дерев'яний настил повністю готовий, поверхню фасаду необхідно розмітити, щоб забезпечити прямолінійність укладання фасадного матеріалу.
Монтаж починається знизу від рогу будинку з відступом 5-10 мм. В якості першого ряду фіксується стартова смуга - це ті ж гонт фасадної плитки, у яких відрізані пелюстки.
Фіксація плитки проводиться двома способами: механічним за допомогою цвяхів і клейовим за рахунок спеціальних клейових смуг, нанесених на кожен гонт.

Кожен гонт кріпиться на 8 цвяхів - 4 знизу, закріплюючи таким чином нижележащую плитку, і 4 зверху. На кожну пелюстку доводиться по 2 цвяха.
Навколо вікон, дверей та інших отворів фасадну плитку акуратно підрізають покрівельним ножем за місцем, після чого монтують відливи і металеві куточки.
При роботі з ТЕХНОНІКОЛЬ HAUBERK важливо пам'ятати про декілька простих правил:
- насічки на верхній кромці матеріалу дозволяють рівномірно зміщувати плитку в горизонтальній площині;
- на клейових смугах не повинно бути кріплення.

При укладанні матеріалу на північній стороні фасаду сонячних променів може виявитися недостатньо, щоб склеїти плитку між собою. В цьому випадку неклеєні ділянки можна скріпити за допомогою монтажно-ремонтного клею для фасадної плитки ТЕХНОНІКОЛЬ HAUBERK.

Шлях до ідеального фасаду з ТЕХНОНІКОЛЬ HAUBERK займає всього три кроки, при цьому радувати око і служити надійним захистом будинку такий фасад буде не одне десятиліття.

Пам'ятайте, за умови монтажу ТЕХНОНІКОЛЬ HAUBERK по системі вентильованого фасаду гарантія на матеріал складає 20 років.