ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Информируем Вас о том, что сайт обрабатывает персональные данные и использует "cookies".
Мы обязуемся обеспечить конфиденциальность полученных от Вас персональных данных для целей, указанных в настоящей Политике обработки персональных данных, а также безопасность при их обработке в соответствии с требованиями Законодательства Российской Федерации. Для подтверждения Вашего согласия на обработку данных на указанных выше условиях нажмите "Согласен(на)"

РЕАЛЬНІ ІСТОРІЇ
Справа майстра боїться, або Реновація по-литовськи
Історія реновації покрівлі в Литві
Після кількох десятків років експлуатації покрівля зазвичай занепадає: дах починає протікати, пошкоджуються кроквяні конструкції і теплоізоляція, розростаються мохи та лишайники, відбувається корозія металевих поверхонь, втрачається привабливий вигляд. Сьогодні поговоримо про те, як можна вирішити ці проблеми і провести реновацію покрівлі вашого будинку.

Шифер: дешево, але небезпечно!

У наших містах і селах зустрічається безліч будинків, покрівля яких робилася в радянські роки з поширеного в ті часи матеріалу - асбестоцементного шиферу. Таке широке застосування шифер отримав тому, що він вважався міцним, дешевим і природним матеріалом. Однак разом з тим його не можна назвати екологічним і безпечним.

У складі асбестоцементного шиферу - тонкі гнучкі азбестові волокна, які, потрапляючи в легені при диханні, пошкоджують їх тканину, що часто призводить до серйозних захворювань, серед яких азбестоз і рак легенів. Тому на сьогоднішній день країни Євросоюзу відмовляються навіть від застосування хризотил-азбесту, який вважається найбільш нешкідливим, і переходять на більш сучасні та екологічно безпечні матеріали.

Як вирішують це питання в Литві?

Від застосування азбесту в будівництві Литва, як і інші країни Прибалтики, відмовилася в 2014 році. І тут же виникло питання: а як бути з шиферними покрівлями, які як і раніше зустрічаються всюди в містах та селах країни? І держава запропонувала наступний вихід: ввело програму надання допомоги домовласникам в заміні покрівлі, в рамках якої транспортування й утилізація демонтованого асбестоцементного шиферу для домовласників проводяться абсолютно безкоштовно. Програма передбачає підтримку в розмірі до 2000 євро на заміну покрівельного покриття житлового будинку в сільській місцевості.

Не залишилася осторонь і Корпорація ТЕХНОНІКОЛЬ. У 2016 році компанія оголосила в Литві конкурс, головним призом якого стала реновація старої покрівлі. У конкурсі взяли участь близько 300 домовласників з усіх куточків країни. Від учасників вимагалося заповнити анкету, розповісти історію свого будинку і надіслати його фотографії. За умовами конкурсу переможець отримував в нагороду повний цикл робіт і матеріали для реновації покрівлі із застосуванням гнучкої черепиці ТЕХНОНІКОЛЬ SHINGLAS, а також підтримку технічних фахівців компанії на кожному етапі робіт.
Чому ТЕХНОНІКОЛЬ SHINGLAS?

Багатошарова черепиця ТЕХНОНІКОЛЬ SHINGLAS - легкий і високоміцний матеріал, зроблений з міцного склополотна з бітумним просоченням і покритий зверху базальтовими гранулами. Гонти випускаються в різних формах нарізки і колірних рішеннях, легко і швидко монтуються в легке, міцне, герметичне, естетично привабливе і екологічно безпечне дахове покриття. Матеріал не схильний до корозії, механічного руйнування, впливу УФ-випромінювання, біопоразки. І всі ці цінні властивості він зберігає в умовах як дуже високих, так і дуже низьких температур.

Нова покрівля для майстра з Пабраде


Переможцем конкурсу став житель невеликого затишного міста Пабраде, розташованого в мальовничому місці біля злиття двох річок Жеймяна і Дубінга в 45 кілометрах від Вільнюса. Юрій - майстер столярно-плотницкого справи, відомий всьому місту своїми золотими руками і чуйним серцем. Якщо у кого-то зламалася сходи, потрібно підремонтувати ганок або покрівлю, все відразу ж звертаються до нього.
П'ятнадцять років тому Юрій сам побудував заміський будинок площею 240 м 2, в якому сьогодні живе з дружиною і дочкою. Згодом дах з азбестоцементного шиферу почав протікати, і проживання в мансардному поверсі стало неможливим. Прийшов час задуматися про реновації покрівлі. Варіант з гнучкою черепицею відразу ж здався йому привабливим, і поглядом досвідченого майстра він оцінив переваги матеріалу. Перемога в конкурсі стала для нього дуже приємним сюрпризом. І ось в довгоочікуваний день на порозі його будинку з'явився технічний фахівець ТЕХНОНІКОЛЬ ...
Як все відбувалося?

На першому етапі технічний фахівець Корпорації ТЕХНОНІКОЛЬ допоміг оцінити стан стропильних систем, скласти план демонтажу старого шиферу, проконсультував щодо застосування будівельних матеріалів. Юрій зупинив свій вибір на двошарової черепиці колекції Кантрі в колірному рішенні Арізона.
Наступним етапом став демонтаж старого покрівельного покриття. У Литві обов'язковою умовою при демонтажі азбестовмісного шиферу є його правильна утилізація на спеціальних майданчиках, які розташовані в районних центрах.
З огляду на великий досвід виконання будівельних робіт, Юрій вирішив безпосередньо брати участь в реноваційних роботах покрівлі свого будинку. А ось після демонтажу старого покриття нашого героя чекав неприємний сюрприз - виявилося, що через протікання даху пошкоджений шар теплоізоляції. У таких випадках компанія ТЕХНОНІКОЛЬ рекомендує теплозвукоізоляційні плити ТЕХНОЛАЙТ або РОКЛАЙТ. Вони не деформуються, добре зберігають тепло, не схильні до дії мікроорганізмів. Наступним етапом укладається супердифузійна мембрана, яка перешкоджає проникненню крапель вологи із зовнішнього боку і сприяє виведенню пари з утеплювача в вентиляційний канал.
Юрій, як майстер з великим досвідом, добре розумів, що вентиляція підпокрівельного простору є важливим етапом створення затишного і комфортного будинку, сприяє видаленню пара з внутрішніх приміщень, регулює температуру по всій площі покрівлі.
Для створення вентиляційного каналу Юрій використовував дерев'яний брус, що фіксується до поверхні за допомогою єршоні цвяхів або саморезов.
Настала завершальна фаза покрівельних робіт, а саме укладання суцільного підстави і монтаж гнучкої черепиці. Його основою послужили плити ОСП-3 - орієнтовано-стружкові плити підвищеної вологостійкості. Такі плити створюють сухе, суцільне, жорстке і рівне підставу, яке здатне витримати вагу покрівельного матеріалу і покрівельника, снігове і вітрове навантаження.
На момент, коли роботи підійшли до етапу укладання гідроізоляції покрівлі, в регіоні прогнозувалася цілий тиждень дощів. Для надійної гідроізоляції покрівлі в розжолобку майстер уклав самоклеющийся підкладковий килим ANDEREP ULTRA. Це було нескладно - достатньо було просто зняти захисну плівку і прикатать матеріал до основи. По всій решті поверхні даху Юрій використовував килим з механічним кріпленням ANDEREP PROF, монтаж якого також дуже практичний і нескладний. Килим ANDEREP зміг послужити тимчасової покрівлею до монтажу гнучкої черепиці і захистив покрівельні конструкції будинку в період затяжних дощів.
Наша покрівля прекрасно перенесла всі погодні негаразди, а значить прийшла пора приступати до самого хвилюючого - укладання черепиці. І закипіла робота! Разом з помічником Юрій провів монтаж гнучкої черепиці всього за кілька днів. Не дарма кажуть - справа майстра боїться!
Наш герой брав участь у кожному етапі покрівельних робіт і залишився дуже задоволений і процесом, і результатом. А головне, що реновація покрівлі улюбленого будинку була проведена практично самостійно і всього за кілька тижнів. Тепер Юрій впевнений, що покрівля безпечна для його родини, довговічна, надійна і герметична. А крім того, виглядає вона просто приголомшливо!