ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Информируем Вас о том, что сайт обрабатывает персональные данные и использует "cookies".
Мы обязуемся обеспечить конфиденциальность полученных от Вас персональных данных для целей, указанных в настоящей Политике обработки персональных данных, а также безопасность при их обработке в соответствии с требованиями Законодательства Российской Федерации. Для подтверждения Вашего согласия на обработку данных на указанных выше условиях нажмите "Согласен(на)"

РЕАЛЬНІ ІСТОРІЇ
Як старий дерев'яний будинок отримав нове життя
Дача - це саме те місце, де можна відпочити від міської метушні, набратися сил і енергії, прийти в себе після повсякденних турбот і суєти. Добре, якщо бюджет дозволяє придбати добротний будинок, в якому вже є всі зручності. Але що робити, якщо грошей вистачило лише на стару дерев'яну дачу де наскрізь продуваються стіни?
Будинок, який купила родина Кирилових
Саме такий варіант дістався родині Кирилова - Кирило і Олена купили стару дачу всього в 5 км від свого міського будинку. Там вони планували відпочивати разом з дочкою Василиною. Однак реальність внесла свої корективи.
Проблеми старої дачі
Ми купили дачу собі, думали, що все буде відмінно. Але по факту, коли ми перший день тут ночували, виявилося, що стіни продуваються просто геть. Чути все, що можна тільки чути. Спати можна було тільки з обігрівачем. Як з'ясувалося, це була не єдина проблема
- поділився спогадами господар будинку.
Сім'я Кирилових: Олена, Василина, Кирило
Практично разу ж виявилися і інші проблеми: цоколь будинку, як виявилося після більш ретельного обстеження конструкції, мав багаточисельні тріщини. Стало очевидно, що він руйнується.
Тріщини на цоколі
Ідеальним варіантом було б знести існуючий будинок і на його місці побудувати новий. Однак грошей на це у Кирила і Олени просто не було, плюс потрібно було виплачувати взятий раніше кредит. На родинній нараді вирішили спробувати реконструювати існуючу будівлю, причому робити це було вирішено своїми власними руками.
Історія перетворення старої дачі докладно розказано на каналі «Заміське життя» в програмі «Дачна академія». Власник будинку охоче поділився подробицями робіт, які він робив своїми руками:
Будівництво - легко!
Як виявилося, завдання з утепленням і облицюванням будинку виявилося не таким вже нездійсненним: своїми власними руками, за короткий період часу і при мінімумі витрат господареві вдалося повністю перетворити будову .

Роботи вирішено було проводити в два етапи: спочатку розібратися з цоколем, потім вже займатися фасадом.

Щоб зовнішній вигляд будинку виглядав більш виграшно, і цоколь і фасад було вирішено оздобити одним видом матеріалу - фасадною плиткою HAUBERK з колекції ЦЕГЛА.
Для фасаду був обраний колір мармурова цегла, а для цоколя - баварська цегла.
Баварська цегла
Мармурова цегла
Її вибрали через привабливий зовнішній вигляд, доступну ціну і відповідні технічні характеристики: вологостійка, не схильна до корозії, довговічна. Візуально плитка не відрізняється від класичної цегляної кладки з її характерним графічним малюнком і це стало для подружжя ще одним додатковим плюсом.

Крім того, вкрай важливою було ще одна обставина: мала вага матеріалу, що дозволяє використання його навіть на таких проблемних фундаментах. Плитка HAUBERK виготовлена зі скловолокна, просоченого поліпшеним бітумом, а візуальний ефект досягається нанесенням на лицьову її частина гранул з натурального базальту.
Будь-який інший матеріал, будь то обшивка натуральним деревом або облицювання декоративною цеглою з додатковим утепленням, зажадав б, в першу чергу, серйозної переробки фундаменту, щоб той зміг витримати додаткове навантаження. З огляду на те, що фундамент і так руйнувався, інших варіантів, крім фасадної плитки, у Кирилових в умовах обмеженого бюджету просто не було.

Але укладання плитки це фінішна обробка. До того потрібно було привести в порядок саму конструкцію будинку: посилити наявний цоколь, запобігши його подальшому руйнуванню, відновити геометрію стін і провести утеплення.
Геометрія, як багато в цьому слові
Для відновлення геометрії фасаду було знайдено просте рішення: обрешітка фасаду за допомогою дерев'яних брусків (зрозуміло, попередньо оброблених антисептиком, що запобігає розвиток грибка і цвілі), під які попередньо була укладена пароізоляційна плівка АЛЬФА Бар'єр 4.0. Вона захистить конструкції стіни від впливу вологи у вигляді пари, а за рахунок фольгованої поверхні забезпечить до 50% затримки тепла всередині будинку.
Щоб виключити тепловтрати через віконні прорізи, господарі будинку ще на самому початку ремонту замінили старі дерев'яні вікна на нові пластикові.
Цоколь
До ремонту цоколь будинку представляв собою сумне видовище: численні тріщини, відсутність оздоблення і будь-якого утеплення в принципі.
Почати вирішили з посилення конструкції і відновлення геометрії. Для цього була проведена армування цегляної кладки по всьому периметру за допомогою смуг з металу. Така конструкція не дасть цегельному фундаменту руйнуватися далі.
Армування цоколя
Після цього провели утеплення, використавши екструзійний пінополістирол XPS від ТЕХНОНІКОЛЬ товщиною 100 мм. Він володіє відмінними теплоізоляційними властивостями і не боїться впливу вологи, надійно захищаючи підвал від вогкості і цвілі.
З кріпленням плит не виникло ніяких проблем: вони не вимагають попереднього монтажу дерев'яної обрешітки, кріпляться на спеціальну клей-піну для пінополістиролу і фіксуються фасадними дюбелями по типу конверту - 4 по кутах і один по центру.
Нанесення клей-піни
Кріплення плит Кирило почав зверху за вирівняною цокольною лінією. Нижній ряд утеплювача Кирило просто підрізав за рівнем землі.
Утеплений цоколь
Облицювання цокольної частини
Після утеплення цоколя перейшли до його до фінішної обробки - облицювання фасадної плиткою.

Для монтажу плитки на XPS використовувалися спеціальні пластикові гвинти R16. У них широкий капелюшок, завдяки якому оздоблення щільно притискається до основи. Це єдино можливий варіант надійного монтажу облицювання на екструзійний пінополістирол.
Дуже зручним виявилося те, що в лінійку HAUBERK входить не тільки сама плитка і креплення для неї, а й куточки для оформлення вікон, дверей, переходу в цоколь, тому не довелося нічого вигадувати додатково.
Фасад
Наступним етапом стало утеплення стін будинку. Щоб не забирати дорогоцінні сантиметри площі будинку, робити це вирішили зовні. В якості утеплювального матеріалу була обрана кам'яна вата від ТЕХНОНІКОЛЬ марки Техноблок товщиною 150 мм. Вона має цілу низку переваг: не вбирає воду, не горить (і навіть не плавиться!), Не піддається корозії з часом, не обсипається і не сповзає вниз без додаткових кріплень.
Для додаткового захисту утеплювача зовні змонтували гідровітрозахисну мембрану АЛЬФАТОП, яка володіє високою паропроникністю, що сприяє відведенню зайвої вологи з стінових конструкцій. Монтувати її виявилося нескладно: вона кріпиться внахлест на оцинковані скоби, для зручності передбачений клейовий шар.
Вертикальні стики проклеюються спеціальним двостороннім скотчем. Зверху плівка кріпиться вертикальними рейками, які створюють ефект вентильованого фасаду. Це дозволяє утеплювачу завжди бути сухим, тобто повністю зберігати свої технічні характеристики.
Облицювання фасаду
Фінішна обробка стін будинку починалася з підготовки основи під неї - монтажу плит ОСП-3 (орієнтовано-стружкові плити) завтовшки 9 мм для створення суцільної рівної поверхні.
Кріплення плитки на ОСП-плиту проводилося за допомогою оцинкованих цвяхів за таким планом: спочатку кріпиться стартова смуга (вона виготовляється з рядової плитки, відрізаючи пелюстки).
Наступний ряд монтується таким чином, щоб пелюстки перекривали клейові смуги і кріплення на стартовій смузі. Наступні ряди кріпляться зі зміщенням щодо нижнього ряду на половину пелюстки.

Щоб вийшов гарний фасад, перед монтажем плитки її слід перемішати з 3-4 різних пачок. Це дозволить уникнути колірних плям на будинку.
Фінальний акорд монтажу - установка металевих кутників з посипкою в колір плитки.
Що вийшло в результаті?
Після реконструкції старий дерев'яний будинок повністю змінився. Всередині він став набагато тепліше, а зовні змінився на краще, перетворившись зі старої, зруйнованої дачі в затишний, симпатичний маленький особняк.

До речі, коли були закінчені фасадні роботи стало зрозуміло, що старий ганок ніяк не вписується в новий зовнішній вигляд будинку. Із залишків ОСП-3 плит було вирішено зробити новий каркас, замінити деревину на поручнях і пофарбувати ганок в колір фасаду.
Старий ганок
Новий ганок
"Будь-яке оновлення перетворює будинок, але в процесі у мене були думки все зупинити і перенести на більш пізній час. Іноді мені не вірилося, що мій чоловік один впорається з таким обсягом робіт. Але потім я згадувала, що у нас буде утеплений будинок, щоб приїжджати сюди пізньої осені. У підсумку результат мене дуже порадував, і колір, і фактура - як ніби будинок з цегли

Олена, дружина Кирила