ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Информируем Вас о том, что сайт обрабатывает персональные данные и использует "cookies".
Мы обязуемся обеспечить конфиденциальность полученных от Вас персональных данных для целей, указанных в настоящей Политике обработки персональных данных, а также безопасность при их обработке в соответствии с требованиями Законодательства Российской Федерации. Для подтверждения Вашего согласия на обработку данных на указанных выше условиях нажмите "Согласен(на)"

Реальні історії: нова мансарда сім'ї Герасимових в проекті «Дачна відповідь»

У червні 2017 Корпорація ТЕХНОНІКОЛЬ взяла участь в проекті «Дачна відповідь». У програмі розібрали стару покрівлю мансарди і звели нову із застосуванням багатошарової черепиці ТЕХНОНІКОЛЬ SHINGLAS.

Корпорація ТЕХНОНІКОЛЬ продовжує успішно брати участь в телепроектах ремонтної тематики. Темою передачі, яка вийшла в ефір в червні 2017 року рамках проекту "Дачна відповідь", стала радикальна переробка мансарди дачного будинку сім'ї Герасимових. Команда телепроекту наростила дах, використавши найсучасніші технології.

Герасимова - сім'я творча. Пристрасть матері - подорожі, з них вона завжди привозить пам'ятні дрібниці: квитки, листівки, з яких потім складає альбоми. Захоплення батька - створення карнавальних масок з пап'є-маше. Дочка Аліса майструє ляльки ручної роботи і влаштовує їм фотосесії. Дача - відображення їх загальної творчої натури. Зелений газон, альпійські гірки і невеликий будиночок. На першому поверсі розташовані лазня і єдина кімната - їдальня, вона ж кухня. На другому поверсі - загальна спальня.

Згодом члени сім'ї зрозуміли, що початковий проект будинку був помилкою. Верхня кімната виявилася незручною для трьох людей: некомфортно ні спати, ні працювати, ні дивитися телевізор. "По суті, ми тут тільки спимо", - говорять Герасимова. У сім'ї назріла потреба в органічному, красивому, і, головне, окремому просторі для батьків і дорослої доньки. За час існування будинку з дахом виникли серйозні проблеми. В мансарді було жарко влітку і холодно взимку. Глава сім'ї вказав на порушення теплоізоляції, поскаржився на підвищені витрати на опалення в холодний період. В результаті Герасимови погодилися на хвилюючий експеримент, запропонований ведучим програми.

Отже, в проекті потрібно вирішити 3 основні завдання:
1. Створити комфортний мікроклімат в приміщенні, щоб не було ні холодно взимку, ні жарко влітку;
2. Скоротити витрати на опалення в зимовий період - спланувати та реалізувати грамотну теплоізоляцію;
3. Розширити простір поверху, зробити зонування окремих спалень для батьків, їх дорослої доньки і вітальні;

Ну і нарешті, дача - це відображення їх творчої натури, тому необхідно було зберегти загальну концепцію будинку.

Архітектор виявила, що при початковому плануванні використовується лише третина простору мансарди і запропонувала кардинальні заходи: наростити стіни і підняти дах, для того, щоб "простір заграв всіма фарбами і функціоналом". Таке рішення дозволило створити чотири зони: окремі спальні для дочки і батьків, вітальню і бібліотеку. Другий поверх будинку був повністю знесений і збудований заново. Стіни стали на метр вище, повністю замінена кроквяна система.

З матеріалів виробництва Корпорації ТЕХНОНІКОЛЬ був створений покрівельний пиріг по системі ТН-ШИНГЛАС МАНСАРДА. До крокв була закріплена пароізоляційна плівка ТЕХНОНІКОЛЬ, покликана вберегти покрівельний пиріг від надмірної вологи.

Основну функцію по теплоізоляції несуть плити з кам'яної вати РОКЛАЙТ, укладені зовні, між кроквами. На плівку були розміщені плити з кам'яної вати в чотири шари по 50 мм. Захист вати забезпечує супердифузійна мембрана ТЕХНОНІКОЛЬ, яка виводить вологу, не дає видувати фракціям утеплювача в процесі вентиляції і захищає від опадів.

За допомогою контрбруса було створено вентиляційний простір, в якому природне провітрювання забезпечує видалення вологи з поверхні утеплювача, що запобіжить руйнування як самого утеплювача, так і несучих конструкцій покрівлі. Далі була змонтована крокова обрешітка, на яку було покладено настил з орієнтовано-стружкових плит ОСП-3.

Карнизні звіси були посилені металевими планками. Як надійної гідроізоляції при влаштуванні покрівлі були обрані для підкладки килими, що випускаються компанією ТЕХНОНІКОЛЬ: самоклеящийся килим ANDEREP ULTRA і килим з механічною фіксацією ANDEREP PROF. Саме ці підкладки килими в подальшому створять, збережуть і підтримають сприятливий мікроклімат на мансарді.

Для природного освітлення і провітрювання оновленої мансарди на даху були спроектовані шість слухових вікон напівкруглої арочної форми.

Таким чином, новий дах вийшла складної форми, яка вимагала особливого підходу. Тут впорався б далеко не кожен покрівельний матеріал. На відміну від більш жорстких матеріалів, багатошарова черепиця ТЕХНОНІКОЛЬ SHINGLAS завдяки своїй гнучкості з легкістю покриває такі складні архітектурні форми.

Цей матеріал також дозволяє вести монтаж хаотично, створюючи надійне покриття за принципом "риб'ячої луски" - всі щілини надійно перекриваються, створюючи єдине монолітне покриття, не схильне до корозії. Ще одна перевага гнучкої багатошарової черепиці - вона не шумить під час дощу і граду, а за рахунок шорсткою поверхні відсутня лавиноподібний схід снігу.

Для захисту вентиляційних отворів на даху були змонтовані точкові покрівельні та коньковие аератори ТЕХНОНІКОЛЬ. Вони сприяють виведенню надмірної вологи з підпокрівельного простору, дозволяючи зберегти утеплювач сухим, тим самим забезпечуючи збереження дерев'яних елементів. Герметичність примикань аераторів була забезпечена бітумною мастикою ТЕХНОНІКОЛЬ фіксери.

В результаті зовнішній вигляд будинку повністю змінився. Ефектний контраст нового кольору фасаду і черепиці ТЕХНОНІКОЛЬ SHINGLAS з колекції Кантрі кольору Індіана зробив зовнішній вигляд будівлі по-справжньому оригінальним, що вигідно відрізняється від інших будівель в дачному селищі, але при цьому зберігши загальну концепцію натурального дерев'яного будинку. Покрівля вийшла естетично виразною, надійної і довговічною. Термін гарантії на таке покрівельне покриття більше 50 років.

Коли Герасимови побачили результат робіт, вони спочатку не могли повірити своїм очам: "Ви, напевно, нас не на ту ділянку привели!", - а глава сімейства зізнався, що втратив дар мови. "О, це щось! Нічого собі! А дах-то який, Саша, ти наверх подивися!" - вигукували члени сім'ї в радісному подиві.

Дивіться всі етапи зведення нової покрівлі з використанням багатошарової черепиці ТЕХНОНІКОЛЬ SHINGLAS в повній версії програми телепередачі «Дачна відповідь» :


Відгук домовласників:

В У «Фотогалереї» нашого сайту можна побачити фотографії готового об'єкта.