Догляд за покрівлею

Негативні фактори впливу на покрівлю в зимовий та осінньо-весняний сезон

Навесні на поверхні снігового покриву, під час танення, утворюється полій, частина води потрапляє в водостоки, де замерзає, виводячи з ладу зливову каналізацію. Також стікають краплі води перетворюються на величезні бурульки, падіння яких може привести шкоду матеріальним цінностям або травматизму.  

В період відлиги і при тривалих опадах вода, що скупчилася в новоутворених щілинах, при подальшому зниженні температури замерзає, і розширюється, отже, поступово збільшується і розмір зазорів. Цей процес зношує покрівлю буквально за один сезон.

Взимку шари снігу часто накладаються один на одного, в кінцевому підсумку вага 1 м² може становити 200 кг і більше. Дерев'яні кроквяні конструкції розраховуються на максимальну снігове навантаження в конкретному регіоні будівництва, однак при аномально високому кількості опадів, а також освіту снігових мішків і полою можливо провисання крокв, обрешітки і локальне продавлювання суцільного підстави. Це в свою чергу може привести до небажаних наслідків аж до обвалення даху.

Практично будь-яке покрівельне покриття, особливо розташоване у вологих кліматичних зонах, піддається забрудненню (пил, бруд, пташиний послід, залишки сухої листи, мох, ін.), Що призводить до менш естетичного вигляду всієї будівлі. проблема носить скоріше естетичний характер, з практично не призводить до руйнування покрівельного покриття, але з нею також рекомендується боротися.

Оптимальним варіантом очищення покрівельного покриття є використання автоматичних миючих станцій.

Щоб покрівля довго служила надійним захистом будинку від кліматичних явищ необхідно регулярно проводити профілактичні огляди і при необхідності усувати вплив негативних факторів.

 • 1

  Планова перевірка на наявність дефектів

  Рекомендується проводити планові перевірки покрівельного покриття на наявність дефектів. У разі виявлення дефектів, рекомендуємо звернутися до фахівців, оскільки самостійне рішення проблеми може приховати наслідок, а не реальну причину і дефекти виявляться знову. Планові перевірки стану гнучкою покрівлі рекомендується проводити два рази на рік, переважно навесні і восени.


 • 2

  Видалення зайвого снігу

  В зимовий період часу видаляти зайвий сніг з покрівлі. Значне накопичення снігу на дахах будинків та інших будівель, незалежно від типу покрівлі, може привести до сумних наслідків, виправити які не завжди представляється можливим, і може коштувати досить дорого.

  Також зайве скупчення снігу на покрівлі може призвести до лавнообразному відразу в разі якщо дахове покриття має гладку поверхню (металочерепиця, профлист, фальцева покрівля).


  Покрівля з м'якої черепиці практично не схильна до лавиноподібного сходу снігу за рахунок шорсткою поверхні, але для додаткового захисту можуть застосовуватися спеціальні снегозарержателі. Чистити сніг можна тільки пластиковими або дерев'яними лопатами, залишаючи 10 см. Снігу на черепиці. також не рекомендується збивати крижані затори, так як це може привести до механічних пошкоджень покрівлі.

  Відео-ролик користувача "Урган Фокс" на YouTube

 • 3

  Очищення покрівлі від забруднень

  Для збереження природної краси покрівельного покриття кожен літній сезон або в міру необхідності проводити очистку покрівлі від забруднення за допомогою щіток (віників) з м'яким ворсом або за допомогою мийки високого тиску.
Інструкція з обслуговування скатної покрівлі

взимку

навесні і восени